O HUMAN INTEGRAL

Człowiek Integralny

W obecnym kontekście szybkich zmian ekonomicznych, kulturowych, społecznych skupiamy się często na zbyt wąskim wycinku naszych potrzeb, rozwijając prężnie np. sferę zawodową – zaniedbując inne. Zapominamy o tym, że nie tylko mamy umysł, ale także ciało, emocje i duszę oraz że stanowimy część społeczeństwa, do którego wnosimy nasz wkład jako świadoma Jednostka.

Cedzimy nasze życie przez filtry umysłu żyjąc połowicznie pozbawiając się sami tego, co w nas najistotniejsze – naszych emocji, wrażliwości i intuicji. W dążeniu do osiągania coraz to wyższych celów, realizowania zawodowych ambicji i aspiracji, pniemy się po szczeblach kariery aż stajemy się „wrakami ludzi”, aż następuje wypalenie zawodowe, stres, napięcia, pojawiają się choroby fizyczne, emocjonalne, depresje.

Często również po osiągnięciu „już prawie wszystkiego do czego dążyliśmy” odkrywamy, iż nadal brakuje nam w życiu spełnienia i radości. Zaczynamy zastanawiać się „jak żyć lepiej, jaką jakość ma nasze życie, jakie wartości są dla nas ważne, kim jesteśmy”.

Zdajemy sobie nagle sprawę, że radość z życia to już nie tylko pięcie się po szczeblach kariery, ale chociażby pięcie się z sensem …tylko co stanowi ten sens?

Koncepcja Human Integral

Human Integral – Człowiek integralny, to owoc ponad 25 lat obserwacji, poszukiwań i doświadczeń zdobytych podczas działania na rzecz (setek / tysięcy) liderów życia i biznesu różnych narodowości, pracujących w międzynarodowych korporacjach (jak np.: Auchan, Norauto, Decathlon, Sodexo). Działania te miały na celu nie tylko wspieranie ich w rozwoju zawodowym, ale przede wszystkim w rozwoju osobistym oraz w procesie stawania się {nad}zwyczajnymi ludźmi i liderami kształtującymi innych, otoczenie i środowisko, a przede wszystkim żyjącymi w radości, satysfakcji i spełnieniu zawodowym i osobistym.

W ten sposób udało mi się stworzyć spójną koncepcję – Human Integral – której zadaniem jest przeprowadzenie wszystkich chętnych i gotowych osób przez proces prowadzący do bycia i realizowania siebie harmonijnie we wszystkich aspektach życia, w zgodzie ze swoją głęboką, wewnętrzną tożsamością.

Dodatkowo koncepcja Human Integral wspiera rozwój siebie w całej swojej kompleksowości i integralności równocześnie na płaszczyznach: fizycznej, psychicznej, emocjonalnej, duchowej, społecznej.

Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dziś, kiedy często zdarza się nam zapomnieć, że aby móc realizować się zawodowo, musimy także realizować się jako Człowiek, to znaczy: zadbać o ciało i swoją fizyczność, poszerzać swój umysł, umiejętność odbierania i przeżywania emocji, pogłębiać swoją świadomość, uczestniczyć w otaczającym nas środowisku.

Pełne zrozumienie siebie i rozwój własnej świadomości pozwalają na przejęcie odpowiedzialności za to:

  • KIM CHCEMY BYĆ,
  • JAK CHCEMY ŻYĆ,
  • CO CHCEMY ROBIĆ.